سامانه جامع مشاوره و خدمات روان‌شناختی

مشاور سبل السلام

بازگشت به سایت

آزمون‌های روانشناسی

تست‌های روانشناسی که ارزیابی روان‌شناختی نیز نامیده می‌شود، بر این اساس است که چگونه روانشناسان، یک فرد و رفتار آنها را بهتر درک می‌کنند. این یک فرآیند حل مسئله برای بسیاری از متخصصان است که شامل تلاش و تعیین مؤلفه‌های اصلی مشکلات روانی یا مشکلات سلامت روانی فرد، شخصیت، میزان ضریب هوشی (IQ) و یا برخی دیگر از مؤلفه‌ها، می‌شود.

 

آزمون‌های روانشناسی چیست؟

آزمون‌های روانشناسی فرآیندی هستند که نه تنها به شناسایی ضعف‌های فرد، بلکه به توانایی‌های آنها نیز کمک می‌کند. تست‌های روان‌شناختی، عملکرد یک فرد را در یک مرحله خاصی در زمان حال موردسنجش قرار می‌دهد. روانشناسان در مورد عملکرد فعلی فرد از نظر داده‌های آزمایشی خود صحبت می‌کنند. بنابراین  تست‌های روانشناسی نمی‌تواند پتانسیل درونی یا بالقوه فرد را پیش‌بینی کنند.

یکی از نمونه‌های ابزار اندازه‌گیری که به‌منظور ارزیابی استعدادها طراحی شد مجموعه‌ای از آزمون‌های مرتبط به هم است که به آزمون‌های تشخیص استعداد موسوم است. این آزمون‌ها در مقوله‌هایی مانند استدلال کلامی، توانایی عددی، استدلال انتزاعی و غیره نمره‌گذاری شده‌اند. نتایج این آزمون‌ها در مواقعی که به مشاوره شغلی نیاز است مفید خواهد بود. مدارس، شرکت‌های بزرگ و نیروهای مسلح اغلب از این آزمون‌ها سود می‌برند.

 

ارزیابی‌ها و تست‌های روانشناسی

ارزیابی‌ها و تست‌های روانشناسی دو مؤلفه جداگانه از هم اما مرتبط با یک ارزیابی روان‌شناختی هستند. روانشناسان از هر دو نوع ابزار برای کمک به تشخیص و درمان استفاده می‌کنند. تست شامل استفاده از آزمون‌های رسمی مانند پرسشنامه یا چک‌لیست است.

این تست‌ها اغلب به‌عنوان تست‌های مرجع استاندارد شناخته می‌شوند. به این معنی که افرادی که تست می‌گیرند، بدون توجه به اینکه فرد در کجا زندگی می‌کند یا اینکه چه کسی این ارزیابی را انجام می‌دهد، به یک روش مشابه مورد ارزیابی قرار بگیرند. برای مثال یک آزمون مرجع از قابلیت خواندن کودک، ممکن است توانایی کودک را در مقایسه با سایر کودکان در یک رده سنی و یا کلاس، نشان دهد. آزمون‌های مرجع استاندارد توسط محققین تهیه و ارزیابی‌شده‌اند و اثبات‌شده است که برای سنجش یک ویژگی یا اختلال خاص قابل‌اجرا هستند.

 

 

انواع تست‌های روانشناسی

  • ارزیابی عملکرد ذهنی (ضریب هوشی)

ضریب هوشی شما، یک ساختار علمی از اندازه‌گیری و سنجش هوش عمومی است. مهم است که به این نکته توجه داشته باشیم که تست‌های ضریب هوشی، هوش واقعی را موردسنجش قرار نمی‌دهند. آن‌ها آنچه را که معتقدیم مؤلفه‌های مهمی از هوش هستند را اندازه می‌گیرند.

  •  آزمون‌های استخدام سلامت عمومی 

مشاغلی که در حوزه سلامت عمومی مشغول به فعالیت هستند مانند خدمات آتش‌نشانی، سازمان‌های قضائی، خدمات اورژانس پزشکی و… معمولاً برای استخدام اولیه و پیشرفت در تمام پایه‌ها، نیازمند تست‌های روانشناسی صنعتی و سازمانی هستند.

  • تست‌های روانشناسی و نگرشی

تست نگرشی، احساسات فرد را در مورد یک حادثه، فرد یا یک موضوعی مورد ارزیابی قرار می‌دهد. مقیاس‌های نگرش در بازاریابی برای تعیین ترجیحات فردی و گروهی، برای برندها یا اقلامی خاص، استفاده می‌شود.

  • ارزیابی نوزادان و کودکان پیش‌دبستانی

با توجه به اینکه نوزادان و کودکان پیش‌دبستانی، توانایی‌های ارتباطی محدودی دارند، روانشناسان نمی‌توانند از تست‌های سنتی برای ارزیابی آن ها استفاده کنند. بنابراین، بسیاری از تست‌ها فقط برای کودکان تازه متولدشده تا شش سال، طراحی‌شده است. این تست‌ها معمولاً به ترتیب ازنظر سنی، ازنظر ارزیابی عکس‌العمل‌های غیرارادی و نقاط عطف رشد، تا مهارت‌های حسی و حرکتی، مهارت‌های زبانی و مهارت‌های شناختی ساده متفاوت هستند.

  • تست‌های عینی 

تست‌های عینی دارای یک فرمت پاسخ محدود هستند، مانند دادن پاسخ‌های صحیح یا غلط یا درجه‌بندی با استفاده از مقیاس ترتیبی. تست‌های شخصیتی عینی می‌تواند برای استفاده در مشاغل برای کارمندان بالقوه طراحی شود.

  • آزمون ارزیابی علایق

این تست‌ها در درجه اول برای مشاوره شغلی استفاده می‌شوند. آزمون‌های ارزیابی علایق شامل مواردی در مورد فعالیت‌های روزانه هستند که در میان آنها، متقاضی اولویت‌های خود را انتخاب می‌کند. دلیل این امر این است که اگر فرد همان الگوی علایق و ترجیحات خود را به‌عنوان افرادی که در یک شغل خاص موفق هستند نشان دهد، این احتمال وجود دارد که فردی که این آزمون را انجام می‌دهد، از آن شغل رضایت پیدا کند.

  • آزمون‌های استعداد و توانایی طبیعی

تست‌های روانشناسی توانایی‌های خاصی مانند توانایی شغل اداری، ادراکی، عددی یا مکانی را موردسنجش قرار می‌دهد. گاهی این تست‌ها باید به‌طور خاص و برای یک کار خاص طراحی شوند، اما تست‌هایی نیز در دسترس هستند که استعدادهای بالقوه کار اداری و یا حتی توانایی یادگیری عمومی را می‌سنجند.

 

 

 

انتظارات درباره این تست‌ها

آزمون روان‌شناختی مانند گرفتن یک امتحان چندگزینه‌ای نیست که شما در آن یا قبول یا مردود می‌شوید. بلکه روانشناسان از اطلاعات حاصل از انجام آزمایش‌ها و ارزیابی‌های مختلف برای رسیدن به یک تشخیص خاص و ایجاد یک برنامه درمانی استفاده می‌کنند.

 

اشتباهات رایج در مورد تست روان‌شناسی

  • برای تست روان‌شناسی دادن باید باهوش باشید.

اینها امتحان واقعی نیستند که به هوش و دانش زیادی نیاز داشته باشند. شما می‌توانید با هر میزان توانایی و سوادی تست روان‌شناسی بدهید. درواقع، هرکسی بهترین متخصص نسبت به روحیات، خلقیات و شخصیت خود است. هیچ‌کس بهتر از شما نمی‌تواند به این تست پاسخ بدهد.

  • سخت هستند.

تست روان‌شناسی برای شکست دادن شما تدوین‌نشده است. درواقع، تلاش می‌شود تست در ساده‌ترین شکل ممکن تدوین شود تا پاسخ‌دهنده به خوبی متوجه منظور سؤال شود. هر زمان احساس کردید متوجه منظور سؤال نمی‌شوید یا ابهامی در آن وجود دارد از مشاور/روانشناس کمک بخواهید.

  • جالب نیستند.

چه چیزی جالب‌تر و بهتر از شناخت خود؟ این تست‌ها چیزهای مختلفی را اندازه‌گیری می‌کنند که شامل توجه، رفتار، گفتار، شخصیت روحیه و بسیاری دیگر می‌شود. با شناخت بهتر خود می‌توانید تصمیمات بهتری در مورد آینده خود بگیرید.

 

اهمیت تست‌های روانشناسی

کلام آخر آنکه، از بسیاری جهات، ارزیابی و تست روانشناسی، شبیه آزمایش‌های پزشکی است. اگر بیمار، علائم جسمانی داشته باشد، یک ارائه‌دهنده مراقبت‌های اولیه ممکن است با استفاده از اشعه X و یا آزمایش‌های خون، بفهمد که چه چیزهایی باعث ایجاد این علائم می‌شود. نتایج آزمایش‌های می‌تواند به تهیه یک برنامه درمانی به شما کمک کند.  تست‌های روانشناسی نیز به همین درد می‌خورند.

علت اساسی مشکلات شخص همیشه روشن نیست. به‌عنوان‌مثال، اگر یک کودک در مدرسه دچار مشکلی شده باشد، آیا دچار مشکل خواندن مانند نارساخوانی است؟ یا دچار یک مشکل دقت و تمرکز مانند اختلال بیش فعالی کمبود توجه  (ADHD) است؟ یا مشکل اختلال کنترل ضربه دارد؟ آزمون‌ها و  تست‌های روانشناسی، به یک روانشناس این اجازه را می‌دهد تا ماهیت مشکل را درک کرده و بهترین راه را برای رسیدگی به آن پیدا کند.

نظر شما

نظر خواننده‌ها